Deviant Login Shop  Join deviantART for FREE Take the Tour
×

More from deviantARTDetails

Submitted on
March 24, 2013
Link
Thumb

Stats

Views
8,601 (11 today)
Favourites
2 (who?)
Comments
9
×
Ahojte,

byli jsme jakozto evropska skupina pozadani, jestli bychom nase cleny neinformovali o existenci petice proti experimentum na zviratech v rámci zemi EU.

Petici naleznete zde: stopvivisection.eu/en


Nebojte se, ze vas budu spamovat s kazdou blbosti, kterou nekdo posle, ale rikala jsem si, ze spousta lidi se zajmem v umeni ma blizko i k prirode a mohli by byt radi, ze muzou pridat svuj podpis. =)
Add a Comment:
 
:icondesynka:
Desynka Featured By Owner May 31, 2014  Student Photographer
Podpora z mojej strany určite :) Vždy ked mám čas tak podpisujem tieto petície, aspoň s pocitom, že predsa len sa niečo zmení a  niečomu to pomôže :) Či už ide o testovanie na zvieratách, býčie zápasy, zvieracie farmy v katastrofálnych podmienkach a  podobne :) 
Reply
:iconangi-shy:
Angi-Shy Featured By Owner Aug 17, 2013  Professional Digital Artist
takynemám ráda, že musej zvířata trpět pro lidskou blbost a namyšlenost, ale upřímně.. takovýchto petic jsou miliony a vypadá to že nějaká z nich uspěla? mmm jelikož vidím, že pokusy na zvířatech pokračují tak asi ne.. tak proč se snažit s další peticí když je to těm "vyšším" stejně u prdele a nic se nezmění
Reply
:iconwerwolfin:
Werwolfin Featured By Owner Apr 5, 2013  Hobbyist Writer
Aj ľudia sa rýchlo množia, nech testujú aj na nich...
Podľa mňa je napríklad život takej krásnej laboratornej myšky vzácnejší ako život nejakého človeka.
Nechcem byť moc hrubá, možno už veru som.... a neviem, čo som chcela viac dodať. Petícia je ale aj tak zbytočná, nič sa tým nevyrieši /áno ja viem, keby si toto povie každý človek, kde by sme boli teraz, že?/
Reply
:iconhorcikdesigns:
HorcikDesigns Featured By Owner Mar 25, 2013  Hobbyist General Artist
Omlouvám se za trošku tvrdý postoj, a trošku i z určitého hlediska zbytečný (a šroubovaný) komentář, ale s plošným zákazem provádění experimentů na zvířatech zásadně nesouhlasím.

Takto to tedy vypadá, že sami autoři jsou nejnehumánnější tvorové na zemi, když tvrdí, ze se lékařské experimenty mají provádět na lidech! (Nepříkladnější by bylo v tomto případě použít k experimentům tyto autory, avšak evropská demokracie to naštěstí neumožňuje (nepřál bych jim to, ale tento problém by neměl jiného řešení, neboť nikdo jiný by neměl na zákazu využívání zvířat k experimentům vinu. :D)
Bez těchto experimentů lékařská věda nemá možnost zjistit, jaké primární, a jaké vedlejší účinky mají léky nově vyvíjené jak pro zvířata ( ! nové cesty jak je chránit, jak je léčit), tak vyvíjené hlavně pro lidi.
Samozřejmě, experimentování pro zábavu a ve velkém je ostudné a nehumánní (stejně jako pokusy na velkých zvířatech, ke kterým má určitá skupina lidí určitý citový vztah), nicméně testy oněch nově vyvíjených léčiv prováděné s rozumem (tzn. v minimálním množství a na rychle-se-množících zviržátkách) (a prosím - třeba i pod kontrolou umírněných ochránců zvířat), jsou myslím pro civilizaci nutnost, pokud se nechceme vrátit k pokusům na lidech vybíraných a degradovaným na úroveň zvířat podle nesmyslného klíče, na kterém se usnesl jedinec (všichni snad víte, na co narážím).

Toť můj názor. Nikoho nenutím s tím souhlasit, ale přivést k zamyšlení by Vás (všechny) mohl.

P.S.: Ačkoli je tato petice z mého pohledu nesmysl, respektuji tuto iniciativu, i když s ní zásadně s ní nesouhlasím. Zaujmout k tomuto problému svůj postoj je ale naštěstí na každém z nás... :)
Reply
:iconlimubay3:
limubay3 Featured By Owner Jun 27, 2014  New member Professional Traditional Artist
Souhlasím s Tebou/Vámi...
Reply
:iconhorcikdesigns:
HorcikDesigns Featured By Owner Jun 27, 2014  Hobbyist General Artist
Díky/děkuji :D (I když po zpětném přečtení původní odpovědi jsem objevil spoustu z nepozornosti zanechaných chybek slovosledu) :D
Reply
:iconreina-kitsune:
Reina-Kitsune Featured By Owner Mar 27, 2013  Hobbyist Digital Artist
Vidis, a ja jsem prijemne prekvapena, ze nase jorunaly vubec nekdo cte xD Po predchozich zkusenostech, kdy jsem lidi zadala, aby neposilali do fotogalerie, protoze je plna a admin v haji, a fotky tam stejne chodily jako na bezicim pasu... ;)
Reply
:iconhorcikdesigns:
HorcikDesigns Featured By Owner Mar 27, 2013  Hobbyist General Artist
Jo, to si pamatuji, že se fotky někdy neměly posílat... Bohužel, asi jen z titulku. :)
Reply
:iconisidro-salvatore:
Isidro-Salvatore Featured By Owner Mar 27, 2013  Hobbyist Traditional Artist
Ale čte, jen třeba já osobně odpovídám opravdu málokdy :) Třeba se Sketcherem se názorově téměř shoduji a myslím, že to velmi pěkně shrnul. Víc už k tomu asi nebylo moc co říci.
Podpis jsem ale připojil :) Pokud jde o různé testování na hlodavcích a jiných rychle se reprodukujcích druzích, v podstatě mi to nevadí, jen s těmi většími druhy ( primáty např. ) je to alespoň pro mně docela problém :)
Reply
Add a Comment: